c’t 04/2026
Weg van Microsoft Office
Cover van

Ik wil het wifi van mijn Raspberry Pi zo instellen dat maar een select aantal mensen zich er op kan aanmelden. Ik heb daarvoor in de host-AP-configuratie de parameter ‘macaddr_acl=1’ ingesteld en als ‘accept_ mac_file’ het bestand ‘hostapd.accept’ ingesteld waarin de MAC-adressen van de apparaten in kwestie staan. Ik heb Raspbian (Stretch) opnieuw opgestart, maar toch kunnen er nog steeds willekeurige apparaten via wifi verbinding maken met de Pi. Waarom werkt mijn whitelist niet?

Lees verder na de advertentie

De oorzaak van het probleem is een bug in hostapd, die eigenlijk al in oktober 2017 verholpen had moeten zijn. Alleen zit de bugfix niet in Raspbian Stretch, dat nog steeds versie 2.4 van hostapd gebruikt. In de Raspbian repository (raspbian.raspberrypi.org) is inmiddels versie 2.6 beschikbaar. Het is de bedoeling dat deze bij de nieuwe versie Raspbian Buster zal worden meegeleverd, maar je kunt hem al zonder problemen in Stretch gebruiken.

Verwijder allereerst het pakket hostapd en laad dan uit de directory /raspbian/pool/main/w/wpa van de Raspbian repository de nieuwe versie 2.6. Het installeren doe je met dpkg-i. Daarna zouden alle white- en blacklists moeten werken zoals bedoeld.

De allernieuwste uitgave
Weg van Microsoft Office
  • Alternatieve Office-pakketten
  • Multifunctionele A4-kleurenlaserprinters getest
  • Bouwvoorstel high-end allround-pc
  • Onze eerste ervaringen met de nieuwe Linux-desktop Cosmic
Bestel nu
De allernieuwste uitgave

Tip

Verbreed je tech-kennis en blijf scherp met c’t digitaal
Verbreed je tech-kennis en blijf scherp met c’t digitaal

Krijg direct toegang tot alle beschikbare edities op je laptop, tablet of smartphone.

Tip

Verbreed je tech-kennis en blijf scherp met c’t digitaal
Verbreed je tech-kennis en blijf scherp met c’t digitaal

Krijg direct toegang tot alle beschikbare edities op je laptop, tablet of smartphone.

Meer over

0

Praat mee

Abonneer
Laat het mij weten wanneer er
0 Reacties
oudste
nieuwste
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

Inspiratie in je mailbox

Blijf bij op IT-gebied en verbreed je expertise. Ontvang elke week artikelen over de laatste tech-ontwikkelingen, toepassingen, nieuwe hard- en software én ontvang tips en aanbiedingen.

Loginmenu afsluiten