c’t 08-09/2026
Vibe coding voor developers
Cover van

Lees verder na de advertentie

Microsoft heeft een zero-day kwetsbaarheid in Internet Explorer 8 bevestigd. De kwetsbaarheid maakt het mogelijk dat systemen op afstand zijn over te nemen door via het lek een trojan naar binnen te smokkelen. Deze methode is al gebruikt om machines binnen het ministerie van energie van de US te kunnen overnemen.

Nu de exploit bekend is, wordt de kans groter dat deze op grotere schaal wordt misbruikt. In oudere en nieuwere versies van IE is het probleem niet aanwezig.

Normaliter is het updaten van IE een snelle oplossing, maar voor gebruikers van Windows XP is er geen nieuwere versie van de browser verkrijgbaar. Er wordt hard gewerkt aan een patch en in de tussentijd geeft Microsoft het advies om de beveiligingsinstellingen van je browser strakker in te stellen of ActiveX uit te schakelen.

Tip!

Beveilig uw huis en blijf dreigingen een stap voor - met Foscam
Beveilig uw huis en blijf dreigingen een stap voor – met Foscam

Slimme IP-camera’s met live toezicht en haarscherpe beveiliging!

Tip

Waarom NIS2 je dwingt anders naar cybersecurity te kijken
Waarom NIS2 je dwingt anders naar cybersecurity te kijken

Download het e-book en krijg direct inzicht in de stappen die jouw organisatie moet zetten.

0

Praat mee

Abonneer
Laat het mij weten wanneer er
0 Reacties
oudste
nieuwste

Inspiratie in je mailbox

Blijf bij op IT-gebied en verbreed je expertise. Ontvang elke week artikelen over de laatste tech-ontwikkelingen, toepassingen, nieuwe hard- en software én ontvang tips en aanbiedingen.

Loginmenu afsluiten