Ik heb een geluidskaart met cinch-aansluitingen gekocht zodat ik mijn platenspeler rechtstreeks op die kaart kan aansluiten om mijn verzameling elpees te digitaliseren. De platen klinken echter veel te zacht en het geluid wordt vervormd. Waar ligt dit aan?
Lees verder na de advertentie
Om een goed audiosignaal uit een platenspeler op je pc te krijgen, heb je een phono-voorversterker nodig. Dat zijn externe apparaatjes, die al vanaf zo’n 20 euro kunt kopen. Het geluidsniveau wat van de platenspeler afkomt is te laag om rechtstreeks op een lijningang aangesloten te kunnen worden. Je sluit de voorversterker aan tussen de platenspeler en de geluidskaart van de pc. Pas dan zal het geluid hard genoeg en zonder vervorming worden weergegeven. Als je van plan bent om je platenverzameling te digitaliseren, kun je ook kijken of je een platenspeler of een pc-geluidskaart kunt vinden waar al een phono-voorversterker is ingebouwd.
Blijf bij op IT-gebied en verbreed je expertise. Ontvang elke week artikelen over de laatste tech-ontwikkelingen, toepassingen, nieuwe hard- en software én ontvang tips en aanbiedingen.
Je aanmelding is helaas niet gelukt. Probeer het later nog eens.
Praat mee