c’t 03/2026
Kwantumcomputers: aanval uit de toekomst
Cover van

Banken moeten er altijd vanuit gaan dat de computers van hun klanten besmet zijn met online-banking-trojans als Zeus. Dat stelt de European Network and Information Security Agency (ENISA). De organisatie vindt dat er veel te makkelijk vanuit wordt gegaan dat pc’s schoon zijn. Gezien de huidige stand van de beveiliging van pc’s is dat een veel te gevaarlijke aanname.

Lees verder na de advertentie

Een twee-factor-authenticatie zoals die nu plaatsvindt bij de Europese banken is niet voldoende omdat die door een man-in-the-browser relatief simpel te omzeilen is. Het is volgens de ENISA belangrijker om bedrag en ontvanger van een transactie via een veilig kanaal te controleren. Dat kan bijvoorbeeld met een smartcard reader met eigen display of met een smartphone.

Tip

Gratis e-book over workstations voor CAD-gebruikers.
Gratis e-book over workstations voor CAD-gebruikers.

Download nu en lees alles over de specifieke eisen voor CAD-toepassingen en toekomstbestendige workstations.

Tip!

De beste laptop aanbiedingen op een rij!
De beste laptop aanbiedingen op een rij!

Dit is het moment om jouw droomdevice aan te schaffen.

0

Praat mee

Abonneer
Laat het mij weten wanneer er
0 Reacties
oudste
nieuwste
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

Inspiratie in je mailbox

Blijf bij op IT-gebied en verbreed je expertise. Ontvang elke week artikelen over de laatste tech-ontwikkelingen, toepassingen, nieuwe hard- en software én ontvang tips en aanbiedingen.

Loginmenu afsluiten