c’t 12/2025
Het einde van Windows 10 - of niet?
Cover van
foto foxconn

Productie bij Foxconn blijft opgeschort wegens coronavirus

De Taiwanese leverancier en contractfabrikant Foxconn heeft de voor maandag geplande hervatting van de productie in China moeten uitstellen. De Chinese autoriteiten verboden dat uit bezorgdheid over het coronavirus.

Lees verder na de advertentie

De Chinese autoriteiten hebben de hervatting van de productie op 10 februari verboden vanwege mogelijke besmettingsrisico’s in de fabrieken. Foxconn, dat ook als Hon Hai Precision Industry Co. bekendstaat, werd daar volgens Nikkei over geïnformeerd door volksgezondheidsdeskundigen in Shenzhen.

Volgens het rapport constateerden de autoriteiten in de fabrieken na inspecties ter plaatse een hoog risico op besmetting met het coronavirus voor de werknemers. De fabriek van Foxconn in Zhengzhou annuleerde ook de plannen om het werk te hervatten ook. De bijbehorende fabriek van Innolux in Shenzhen, die displays voor Foxconn produceert, blijft ook gesloten.

Luchtstroom als risico op infectie

Tip!

De laptop waar kracht, creativiteit en AI samenkomen!
De laptop waar kracht, creativiteit en AI samenkomen!

Ontworpen voor creators en professionals: configureer jouw eigen ASUS ProArt P16 nu.

Volgens Nikkei zijn de gezondheidsrisico’s te wijten aan de slechte luchtstroom in de arbeidersaccomodaties en kantines. Bovendien vormt het centrale airconditioningsysteem in de productieomgeving volgens een memo een nog groter risico.

Foxconn wordt beschouwd als de belangrijkste contractfabrikant voor de iPhone van Apple. Het bedrijf maakt echter ook andere producten zoals Huawei-smartphones en de Echo-luidsprekers van Amazon. Veel grote elektronicabedrijven gebruiken onderdelen van de leverancier Foxconn. Oorspronkelijk was het bedrijf van plan om de productie op 10 februari te hervatten na een uitgebreide vakantie voor het Chinese Nieuwjaar. Volgens Nikkei zullen de fabrieken pas weer in bedrijf worden genomen als de lokale overheid dat heeft goedgekeurd.

Andere bedrijven sloten ook enkele locaties vanwege het coronavirus. Apple kondigde bijvoorbeeld aan dat het uit voorzorg zijn eigen winkels in China zou sluiten tot 9 februari. Volgens Bloomberg gaan de Apple winkels nu pas op 15 februari weer open.

 

UPDATE 11-02-2020: Persbureau Reuters heeft gemeld dat de Chinese overheid inmiddels aan Foxconn toestemming heeft verleend om de productie ten dele weer te hervatten. Momenteel zou 10 procent van de werknemers na hun verlengde verlof weer zijn teruggekeerd en hun werk weer hebben opgepakt.

 

De allernieuwste uitgave
Het einde van Windows 10 – of niet?
€ 9.50
  • Ontdek hoe je veilig blijft zonder nieuwe pc te kopen.
  • Big Tech onder de loep
  • Alles over Wi-Fi 8
Bestel nu
De allernieuwste uitgave

Tip!

De laptop waar kracht, creativiteit en AI samenkomen!
De laptop waar kracht, creativiteit en AI samenkomen!

Ontworpen voor creators en professionals: configureer jouw eigen ASUS ProArt P16 nu.

0

Praat mee

Abonneer
Laat het mij weten wanneer er
0 Reacties
oudste
nieuwste

Inspiratie in je mailbox

Blijf bij op IT-gebied en verbreed je expertise. Ontvang elke week artikelen over de laatste tech-ontwikkelingen, toepassingen, nieuwe hard- en software én ontvang tips en aanbiedingen.

Loginmenu afsluiten